Knygos

User avatar
Phect
Posts in topic: 17
Posts: 2888
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

Trumpas update apie Mistborn: amazingru. Pirma knyga gal kiek paaugliška, tokia introductory į visą universe. Palieka labai daug neatsakytų klausimų, nepaaiškintų detalių; tačiau sekančios dvi viską suriša į vieną grand scheme. Labai patiko, rekomendacija tikrai yra.

Kadangi tiek laiko, tiek kantrybės skaitymui vis mažiau, klausiau audiobooko - nu wow, kardinaliai pakeičiau turėtą neigiamą nuomonę apie juos. Kiekvienas morning/evening commute ar išėjimas su sabaka visuomet dabar su knyga ausyse.
User avatar
Furis
Site Admin
Posts in topic: 20
Posts: 4178
Joined: 03 Aug 2018, 15:03

Phect wrote: 24 Nov 2020, 09:56 Trumpas update apie Mistborn: amazingru. Pirma knyga gal kiek paaugliška, tokia introductory į visą universe. Palieka labai daug neatsakytų klausimų, nepaaiškintų detalių; tačiau sekančios dvi viską suriša į vieną grand scheme. Labai patiko, rekomendacija tikrai yra.

Kadangi tiek laiko, tiek kantrybės skaitymui vis mažiau, klausiau audiobooko - nu wow, kardinaliai pakeičiau turėtą neigiamą nuomonę apie juos. Kiekvienas morning/evening commute ar išėjimas su sabaka visuomet dabar su knyga ausyse.
Eik skaityt Stormlight Archive. 4000+ puslapių jau išleista, o audiobook versija, kiek girdėjau, irgi labai gera (nors pats skaitau raides)
User avatar
Phect
Posts in topic: 17
Posts: 2888
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

Furis wrote: 24 Nov 2020, 10:17Eik skaityt Stormlight Archive. 4000+ puslapių jau išleista, o audiobook versija, kiek girdėjau, irgi labai gera (nors pats skaitau raides).
Jau pradėjau šįryt :D
Audiobookas su soundtracku, visais garso efektais, daugybė garso aktorių, įgarsinančių skirtingus personažus - tai kol kas tokia kakofonija atrodo, palyginus su vieno aktoriaus pasakojimu. Manau, kad bus labai gerai, bet reikės laiko priprast. :handgestures-thumbup:
User avatar
Tommy
Site Admin
Posts in topic: 10
Posts: 2290
Joined: 03 Aug 2018, 15:19
Location: Vilnius

Kaip tamstai pavyksta nepamesti koncentracijos klausant audiobooko? Koks praeivis, šuns lobis ar bet kas random atrodo labai nesunkiai gali pramušti ant savų minčių ir praleistų vietų knygoje.
User avatar
Phect
Posts in topic: 17
Posts: 2888
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

Tommy wrote: 24 Nov 2020, 11:59 Kaip tamstai pavyksta nepamesti koncentracijos klausant audiobooko? Koks praeivis, šuns lobis ar bet kas random atrodo labai nesunkiai gali pramušti ant savų minčių ir praleistų vietų knygoje.
Neslėpkime, tikrai būna, kad nusimuša. Jei jaučiu, kad kažką svarbaus praleidau, ar per ilgai užsigalvojau, tai atsisuku. Bet dažniausiai tas momentinis minties šuolis didelės įtakos nedaro.
User avatar
Samir
Posts in topic: 2
Posts: 897
Joined: 05 Aug 2018, 15:25

Perskaičiau "Anapus futbolo aikštės". Kas nežino, tai čia šviežiai pasirodžiusi žinomiausio Žalgirio sirgaliaus Ingvaro Butauto aka Storo atsiminimų knyga apie jo kaip ultros gyvenimą nuo ~1983 m. iki dabar. Išvykos su Žalgiriu ir rinktine, incidentai su kitų klubų fanais ir policija, bendrai tribūnos gyvenimas ir pan.
Aišku, knyga subalansuota pirmiausia tiems, kas domisi lietuvišku aplinkfutbolu (apie patį futbolą nelabai ten kas rašoma), bet šiaip ir plačiajai auditorijai visai skaitytinas daiktas. Parašyta gerai, nenuodobdžiai, su lengvu humoru ir visai įdomų kampą apie apskritai Lietuvos visuomenės, tarptautinių santykių ir pan. pasikeitimą per šitą laikotarpį duoda.
Žodžiu, rekomenduoju.
User avatar
Phect
Posts in topic: 17
Posts: 2888
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

Ar, kolegos, esat klausę kokią nors knygą iš Graphic Audio leidimo? Jei taip, kokie įspūdžiai? Klausau duotuoju momentu Way of Kings. Tai nepaisant to, kad sunku susigaudyt tarp galybės veikėjų, apskritai su tokio tipo produktu dar nebuvau susidūręs, tad labai keistas jausmas - reikės laiko įprast.

Kaip jie patys apibūdina tą produkciją, tai a movie in your mind. Audiobookas, tačiau su dešimtimis skirtingų garso aktorių, soundtracku, visais garso efektais. Pradžioje gal kiek trikdė klausyt, bet kuo toliau, tuo geresnis potyris.

Galima paklausyti ištrauką, kaip tai skamba:

https://www.graphicaudiointernational.n ... chive.html
User avatar
Furis
Site Admin
Posts in topic: 20
Posts: 4178
Joined: 03 Aug 2018, 15:03

:arrow_up: oho kiek daug garsų ir kiek daug visko, vos Kaladin vardą girdžiu. Aš gal tik 2-3 audiobookus esu klausęs, tai ausis tikisi kokio tai ramaus naratyvo, o ne action packed reikalo.

Jei ir toliau šitaip klausysi Stormlight Archive seriją, tai 3 knygos gale pagrindinis įtemptas veiksmas turėtų trukti kokias 3 valandas. :handgestures-salute:
User avatar
Phect
Posts in topic: 17
Posts: 2888
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

Furis wrote: 08 Dec 2020, 09:34 :arrow_up: oho kiek daug garsų ir kiek daug visko, vos Kaladin vardą girdžiu. Aš gal tik 2-3 audiobookus esu klausęs, tai ausis tikisi kokio tai ramaus naratyvo, o ne action packed reikalo.

Jei ir toliau šitaip klausysi Stormlight Archive seriją, tai 3 knygos gale pagrindinis įtemptas veiksmas turėtų trukti kokias 3 valandas. :handgestures-salute:
Prieš kažką rašydamas galvojau sulaukt, kol suklausysiu visą pirmąją knygą, bet kadangi visiškai nebedaug beliko - nesusilaikysiu.

Wow. Puikiai suprantu, kodėl tu taip hyped dėl šitos visos serijos ir ketvirtosios knygos. Mistborn buvo gerai, labai gerai, bet Stormlight Archive yra absoliučiai next fucking level. Reikėjo tikriausiai kokius 3/5 ar net 2/3 knygos įveikt, kad nesipainiotų dešimtys skirtingų veikėjų, siužeto linijų ir timeline'ų, tačiau kai viskas į bendrą paveikslą pradeda klijuotis ir gali išties pradėt mėgautis autoriaus kuriamu universe, tai belieka susirast aukščiausią taburetę aplodismentams.

Graphic Audio efektai tikriausiai ne kiekvienam, bet garso aktorių darbas - absoliučiai tobulas. Vietomis sudėjus gerai parinktą soundtracką, efektus ir Dalinar Kholin įgarsinimą tokia bomba gaunasi, kad oda šiaušiasi.
Spoiler
Tikrai neatsimenu, kuri knyga paskutinį kartą tiek emocijų suteikė kaip kad aprašyta Sadeas išdavystė ir po to sekęs „pokalbis“ su Elhokar :handgestures-salute:
Vienareikšmiškai geriausias skaitytas/klausytas kūrinys pastaruoju metu. Visi Witcheriai ir ASOF, tiesą sakant, nei iš tolo tokio lygio netraukia.
User avatar
Furis
Site Admin
Posts in topic: 20
Posts: 4178
Joined: 03 Aug 2018, 15:03

Ir tau dar 3000+ puslapių ar koks 60 valandų šito gėrio :handgestures-thumbup: penkta berods 2023, tada pertrauka, ir tada jau kitas 5 knygų setas ant šito pasaulio.

Aš vis svajoju apie ekranizaciją, bet tuo pat metu ir bijau, kad vizualika gali pagadint reikalus. Vien tinkamai atvaizduoti įvairių formų spren būtų nemažas iššūkis.
User avatar
Phect
Posts in topic: 17
Posts: 2888
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

Furis wrote: 28 Dec 2020, 13:51 Ir tau dar 3000+ puslapių ar koks 60 valandų šito gėrio
Words of Radiance yra 37 valandos turinio. Žinant kad sekančios dar 20-30% ilgesnės, tai dar maždaug 130 valandų :romance-hearteyes:
User avatar
fun43
Posts in topic: 2
Posts: 1238
Joined: 04 Aug 2018, 17:13
Location: Vilnius
Contact:



karolkaz
Posts in topic: 1
Posts: 1
Joined: 03 Feb 2022, 13:45

Jei patinka mafijos istorijos, tai pasidalinsiu naujai knyga ''Policijos dievai'' (https://www.perkuknyga.lt/knyga/policij ... inkevicius). Jei kas skaitę ''Pravieniškių mafiją'', tai čia to paties autoriaus knyga, manau labai pataiko į temą, tik šįkart išviešina purvinus policininkus ir kiek nelegalių veiklų pridarė slėpdamiesi nuo įstatymų.
pauleska
Posts in topic: 11
Posts: 1009
Joined: 06 Aug 2018, 15:16

Kas galit pasakyti, kiek tos Dargio knygos realiai geros? Nes man tiek viršeliai, tiek tematika atrodo, kad ten tiesiog pigus sensacijų ieškojimas ir braukimas paviršiumi. Nežinau, kodėl man toks įspūdis susidaręs (gal viršeliai labai prisideda), bet aš taip gyvenime nė vienos Dargio knygos ir neatvertęs. Tai gal yra protingų bičų, kurie gali laiduoti?
User avatar
Tommy
Site Admin
Posts in topic: 10
Posts: 2290
Joined: 03 Aug 2018, 15:19
Location: Vilnius

pauleska wrote: 04 Feb 2022, 09:02 Kas galit pasakyti, kiek tos Dargio knygos realiai geros? Nes man tiek viršeliai, tiek tematika atrodo, kad ten tiesiog pigus sensacijų ieškojimas ir braukimas paviršiumi. Nežinau, kodėl man toks įspūdis susidaręs (gal viršeliai labai prisideda), bet aš taip gyvenime nė vienos Dargio knygos ir neatvertęs. Tai gal yra protingų bičų, kurie gali laiduoti?
Neatsakysiu tiesiai į klausimą, bet pamenu prieš kokius 5-6 metus gana skaniai skaičiau Dargio straipsnių seriją Delfi portale apie Pravieniškes ir visokias panetkes. Bet net ir tada skaitant neapleisdavo jausmas, jog istorijos išpūstos, visi tie bachūrai, dūchai, gaidžiai turi savus interesus pasakodami gyvenimo negandas, o Dargis tiesiog neįjungęs kritikos viską ir parašo bei dar ko gero prideda. Matyt tas pats bus ir su knygomis.
Viena kas gerai, jog tokios knygos patogios jau vien dėl to, jog chronologiškai viskas vienoje vietoje ir nereikia eiti gūglinti bei skaityti apie atskirus nusikaltimus.
pauleska
Posts in topic: 11
Posts: 1009
Joined: 06 Aug 2018, 15:16

Tommy wrote: 04 Feb 2022, 10:28
pauleska wrote: 04 Feb 2022, 09:02 Kas galit pasakyti, kiek tos Dargio knygos realiai geros? Nes man tiek viršeliai, tiek tematika atrodo, kad ten tiesiog pigus sensacijų ieškojimas ir braukimas paviršiumi. Nežinau, kodėl man toks įspūdis susidaręs (gal viršeliai labai prisideda), bet aš taip gyvenime nė vienos Dargio knygos ir neatvertęs. Tai gal yra protingų bičų, kurie gali laiduoti?
Bet net ir tada skaitant neapleisdavo jausmas, jog istorijos išpūstos, visi tie bachūrai, dūchai, gaidžiai turi savus interesus pasakodami gyvenimo negandas, o Dargis tiesiog neįjungęs kritikos viską ir parašo bei dar ko gero prideda.
Va va, dar geriau įvardijai mano mintis. Labai labai atsargiai aš žoiūriu būtent dėl to, kad info nėra gauta iš kažkokių inside tyrimų, rimtų analizių, policijos failų ir bylų, o realiai kokie 3/4 yra iš to, ką jam pasakoja banditėliai.
Timas27
Posts in topic: 1
Posts: 53
Joined: 11 Aug 2018, 16:01
Location: Jonava

Šiuo metu skaitau Dargio knygą apie Vilniaus bomberį, jau 3/4 knygos pabaigta. Tai man kaip minimaliai reikalaujančiam iš knygos visai įdomu visa chronologinė seka, nuo paties "herojaus" vaikystės, kas ji privedė prie nusikaltimų darymo. Gana detaliai nuo pasiruošimo fazės aprašomi nusikaltimai ir dalis jų grindžiami tie faktai/citatom įvairių pareigūnų, prokurorų. Šiaip gana įdomi paties to bomberio visa gyvenimo linija, jei kažką pirkt iš Dargio tai siūlyčiau bent jau pradėti nuo šios.
User avatar
T-Wolves
Posts in topic: 6
Posts: 4450
Joined: 04 Aug 2018, 12:01
Location: Vilnius

Timas27 wrote: 11 Feb 2022, 15:38 Šiuo metu skaitau Dargio knygą apie Vilniaus bomberį, jau 3/4 knygos pabaigta. Tai man kaip minimaliai reikalaujančiam iš knygos visai įdomu visa chronologinė seka, nuo paties "herojaus" vaikystės, kas ji privedė prie nusikaltimų darymo. Gana detaliai nuo pasiruošimo fazės aprašomi nusikaltimai ir dalis jų grindžiami tie faktai/citatom įvairių pareigūnų, prokurorų. Šiaip gana įdomi paties to bomberio visa gyvenimo linija, jei kažką pirkt iš Dargio tai siūlyčiau bent jau pradėti nuo šios.
Svarbiausia, kad pačio per daug neįkvėptų istorija..
User avatar
velnes
chaliavčikas galimai prie komunizmo
Posts in topic: 1
Posts: 2094
Joined: 03 Aug 2018, 17:00

T-Wolves wrote: 11 Feb 2022, 15:42
Timas27 wrote: 11 Feb 2022, 15:38 Šiuo metu skaitau Dargio knygą apie Vilniaus bomberį, jau 3/4 knygos pabaigta. Tai man kaip minimaliai reikalaujančiam iš knygos visai įdomu visa chronologinė seka, nuo paties "herojaus" vaikystės, kas ji privedė prie nusikaltimų darymo. Gana detaliai nuo pasiruošimo fazės aprašomi nusikaltimai ir dalis jų grindžiami tie faktai/citatom įvairių pareigūnų, prokurorų. Šiaip gana įdomi paties to bomberio visa gyvenimo linija, jei kažką pirkt iš Dargio tai siūlyčiau bent jau pradėti nuo šios.
Svarbiausia, kad pačio per daug neįkvėptų istorija..
Janutienę tai reikia kažkam pakirst.
User avatar
Gunner
Posts in topic: 2
Posts: 629
Joined: 05 Aug 2018, 10:05

Gal kas skaite Shoguno abi dalis ir gali pasidalinti ispudziais?
Post Reply