Software/hardware klausimai

User avatar
Phect
Posts in topic: 16
Posts: 2888
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

Dabar neatrasiu šaltinio, bet teko skaityt neblogą straipsnį apie tas apyrankes ir tuos visus step counterius. Tai kaip ir Red Army sako - visi jie pieno riebumą rodo, nepaisant to, už kokią sumą pirksi.

EDIT: [mention]Tommy[/mention] sorry nepaminėjau, jog tas straipsnis kalbėjo ne apie atstumą, o apie išmatuotų žingsnių tikslumą.
User avatar
Tommy
Site Admin
Posts in topic: 25
Posts: 2290
Joined: 03 Aug 2018, 15:19
Location: Vilnius

Kiek pats girdėjęs, tai atstumus jos dar visai padoriai skaičiuoja, tik va su širdies ritmu gerokai pro šalį varo. Anyway, nesiginčysiu, turbūt neveltui pats tokios neturiu iki šiol.

Buvau radęs tokį blogą, kuriame žmogelis nepatingėjo ant žaliosios vejos judesį išmatuoti:
https://thelacesout.com/tracking-my-mov ... 2726e99809

Tingintiems atsidaryti, galų gale sugebėjo tokį variantą išgauti:

Image

Visa tai padarė su Fitbit, bet ten atitinkamai ir aikštė keturis kartus didesnė, tad ir GPS'ui suveikti gerokai daugiau erdvės.
User avatar
Furis
Site Admin
Posts in topic: 32
Posts: 4178
Joined: 03 Aug 2018, 15:03

Phect wrote: 16 Apr 2019, 16:24 Dabar neatrasiu šaltinio, bet teko skaityt neblogą straipsnį apie tas apyrankes ir tuos visus step counterius. Tai kaip ir Red Army sako - visi jie pieno riebumą rodo, nepaisant to, už kokią sumą pirksi.
Tik turbūt ne pieno riebumą, o kiekvienas gamintojas vis savaip skaičiuoja žingsnius/krūvį? Jeigu taip, tai teisingo matavimo, kaip ir absoliutaus laiko, nėra. Čia ir problema turbūt, apie kurią kalbat.

Kadangi Tommy klausimas labai specifinis ir jaunuolis bėgioja ne ristele (nebent mačas šeštadienį ryte), tai GPS kaip suprantu tokiam trackinimui yra mėšlas, nes kalba eina apie itin mažą plotą + didelį judėjimą. Tokiu atveju jau tektų kliautis pedometer/accelerometer, kurie yra mažiau tikslūs nei GPS, bet Tommy atveju turbūt būtų panašiai tikslūs, tik už gerokai pigiau.

tl;dr - jeigu trackerio reikia būtent šitai veiklai, tai siūlau suprasti ir prisiimti didelę riziką, kad įrenginys failins, arba mest lauk idėją iš galvos.
User avatar
Phect
Posts in topic: 16
Posts: 2888
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

Furis wrote: 16 Apr 2019, 16:56Tik turbūt ne pieno riebumą, o kiekvienas gamintojas vis savaip skaičiuoja žingsnius/krūvį? Jeigu taip, tai teisingo matavimo, kaip ir absoliutaus laiko, nėra. Čia ir problema turbūt, apie kurią kalbat.
Ir taip ir ne. Taip, nes iš tiesų - skirtingi gamintojai naudoja skirtingas technologijas skaičiavimui. Ne, nes nepaisant to, kokia technologija naudojama, paklaida nuo realių skaičių vistiek pakankamai didelė (bet kaip ir rašiau, aš čia išskirtinai apie žingsniamačius).
Furis wrote: 16 Apr 2019, 16:56pedometer
(:
User avatar
Furis
Site Admin
Posts in topic: 32
Posts: 4178
Joined: 03 Aug 2018, 15:03

Phect wrote: 16 Apr 2019, 17:02
Furis wrote: 16 Apr 2019, 16:56Tik turbūt ne pieno riebumą, o kiekvienas gamintojas vis savaip skaičiuoja žingsnius/krūvį? Jeigu taip, tai teisingo matavimo, kaip ir absoliutaus laiko, nėra. Čia ir problema turbūt, apie kurią kalbat.
Ir taip ir ne. Taip, nes iš tiesų - skirtingi gamintojai naudoja skirtingas technologijas skaičiavimui. Ne, nes nepaisant to, kokia technologija naudojama, paklaida nuo realių skaičių vistiek pakankamai didelė (bet kaip ir rašiau, aš čia išskirtinai apie žingsniamačius).
Internetai sako, kad GPS paklaida yra 1%, žingsniaskaičiuoklių nuo 10 iki 20%. Bet čia turbūt reguliariai/tolygiai veiklai, o ne startukams.
Phect wrote: 16 Apr 2019, 17:02
Furis wrote: 16 Apr 2019, 16:56pedometer
(:
Pedometer Tommy veiklą turėtų išmatuoti teisingai. (:
User avatar
Tommy
Site Admin
Posts in topic: 25
Posts: 2290
Joined: 03 Aug 2018, 15:19
Location: Vilnius

Furis wrote: 16 Apr 2019, 17:04 Pedometer Tommy veiklą turėtų išmatuoti teisingai. (:
Geriausiai turėtų veikti stadionuose aplink mokyklas. :think:

O šiaip kalbant rimčiau, tai jei jie veikia skaičiuodami žingsnius pagal rankų mostus (esu urvinis ir iki šiol nežinojau, jog tos apyrankės būtent tokiu principu paremtos), tai jos nelabai turėtų veikti vaikštant kur nors gamtoje kai vėsesnis oras ir tenka rankas kišenėje laikyti? Ir ar turi tokios apyrankės programinę įrangą, kuri padėtų atsirankioti reikiamą data pagal laiką ir pnš? Kaip suprantu nėra brangus įrenginys, tai įdomu kaip aprūpintos, ar yra kažkokie appsai, raw data ir pnš.?
User avatar
aBil
Posts in topic: 8
Posts: 1201
Joined: 03 Aug 2018, 17:42
Location: Edinburgh

Toks vienas paprastesnių ir pigesnių variantų tarkim Xiaomi Mi Band būtų. Tai šita veikia ir tiesiog kišenėj įdėta, tai turbūt tas akselerometras kiek gudriau veikia nei tiesiog nuo rankos judesio. Yra appsas, kur visą data išsaugoja. Tiksliau kažkiek turi atminties pati apyrankė, o telefone įjungus appsą susisyncina. Bet negaliu pasakyt, kaip šita draugauja su GPS. Lyg ir yra ten kažkoks workout mode, kur kažką lyg ir piešia ant žemėlapio, bet negarantuoju.

Faktas, kad nebus 100% tikslu, nes tiesiog gali sėdėdamas judint apyrankę ir eina žingsniukai. :D
User avatar
Tommy
Site Admin
Posts in topic: 25
Posts: 2290
Joined: 03 Aug 2018, 15:19
Location: Vilnius

aBil wrote: 16 Apr 2019, 17:29 Faktas, kad nebus 100% tikslu, nes tiesiog gali sėdėdamas judint apyrankę ir eina žingsniukai. :D
Na čia irgi savotiška treniruotė. :dance:

Ačiū visiems už informaciją. :obscene-drinkingcheers: Jaučiu protingiausia būtų iš ko nors pasiskolinti kažką panašaus į Mi Band ir pažiūrėti ką ten išmatuoja.
User avatar
reyu
mes que un club
Posts in topic: 1
Posts: 1945
Joined: 06 Aug 2018, 08:17

McTomminay, gal tu geriau fokusuokis ties rungtynėm? Matom ir plika akim tavo workrate
User avatar
Furis
Site Admin
Posts in topic: 32
Posts: 4178
Joined: 03 Aug 2018, 15:03

Tommy wrote: 16 Apr 2019, 17:22 Geriausiai turėtų veikti stadionuose aplink mokyklas. :think:

O šiaip kalbant rimčiau, tai jei jie veikia skaičiuodami žingsnius pagal rankų mostus (esu urvinis ir iki šiol nežinojau, jog tos apyrankės būtent tokiu principu paremtos), tai jos nelabai turėtų veikti vaikštant kur nors gamtoje kai vėsesnis oras ir tenka rankas kišenėje laikyti? Ir ar turi tokios apyrankės programinę įrangą, kuri padėtų atsirankioti reikiamą data pagal laiką ir pnš? Kaip suprantu nėra brangus įrenginys, tai įdomu kaip aprūpintos, ar yra kažkokie appsai, raw data ir pnš.?
Rankos mostas yra tik viena iš dedamųjų - gali ir kaip tikras panevėžietis jas laikyti rankose, bet žingsniai skaičiuosis. Kiek tiksliai, čia jau kitas klausimas. Kaip suprantu, net ir paprasčiausiuose 50-10 EUR devaisuose bus bent keli skirtingi sensoriai, kurių surinkti duomenys bus naudojami nustatyti žmogaus žingsnį.
The_Red_Army
trancendentine reiksme
Posts in topic: 32
Posts: 4002
Joined: 04 Aug 2018, 17:33

Kaip rasiau salyginiai vienetai, tai pats su savimi juos lyginti tikrai gali. Paklaida bus ir salyginai nemaza, bet daugiau begiosi, tai 8 ar 9 is 10 atveju ir parodys, kad daugiau begiojai, nes duomenu surinkimo principas, tai nesikeis begiojant su ta pacia apyranke.

Bet nereikia lyginti su svetimais, nes tai salyginiai vienetai, pamenu, kaip Jankauskas sureiksmino ne vienam interviu fizinius rodiklius, nes catapult'as ten rode, kad 37km/h greiciu kai kurie Lietuviai begiojo :D nors ten aisku buvo 3-6km/h paklaida musu naudai :lol: Salyginiai vienetai nera faktas :hand:

Jeigu noras, kad rodytu sprintu kieki, metrus kiek nusprintuota, greiti i etc, tai reikia apie liemeneles mastyti :D
User avatar
Furis
Site Admin
Posts in topic: 32
Posts: 4178
Joined: 03 Aug 2018, 15:03

Kadangi wireless earbuds dabar ant bangos ir pamažu pratinuos, kad reikės juos kažkada įsigyti, netyčia sužinojau apie daug sentimentų keliančios firmos Creative produktą Outlier Air:

Image

Garso kokybė neva geresnė už Galaxy Buds, 10h batarkė + du papildomus įkrovimus duoda dėžutė, USB type-C, voice assistant, ir visa tai už 80 USD/80 EUR, kas yra beveik dvigubai pigiau už Galaxy Buds. Kaina+firma verčia į produktą žiūrėt skeptiškai, o jokie populiaresni youtuberiai ar jokios populiaresnės internetinės apžvalgos jų dar netikrino, tad geriau palaukti rimtesnių įvertinimų. Nu ir į Lietuvą tiesiai iš jų e-shopo nesiunčia.

https://www.soundguys.com/creative-outl ... iew-23215/
User avatar
Tommy
Site Admin
Posts in topic: 25
Posts: 2290
Joined: 03 Aug 2018, 15:19
Location: Vilnius

Aš jau pusmetį sėkmingai naudoju Jabra Elite 65t budsus, tai galėčiau juos rekomenduoti nuo savęs.
User avatar
Furis
Site Admin
Posts in topic: 32
Posts: 4178
Joined: 03 Aug 2018, 15:03

Tommy wrote: 25 Apr 2019, 11:23 Aš jau pusmetį sėkmingai naudoju Jabra Elite 65t budsus, tai galėčiau juos rekomenduoti nuo savęs.
Bet kaip ir Samsung Buds, kaina 150+ EUR? :obscene-hanged:
User avatar
Tommy
Site Admin
Posts in topic: 25
Posts: 2290
Joined: 03 Aug 2018, 15:19
Location: Vilnius

Furis wrote: 25 Apr 2019, 11:46
Tommy wrote: 25 Apr 2019, 11:23 Aš jau pusmetį sėkmingai naudoju Jabra Elite 65t budsus, tai galėčiau juos rekomenduoti nuo savęs.
Bet kaip ir Samsung Buds, kaina 150+ EUR? :obscene-hanged:
Maniškiai 129eu kainavo iš 1a.lt

Esu bandęs ir Samsungs Buds, garsas ten tiesiog puikus, labai švariai muzika grojo (bluetooth ribose obv), bet ten su jomis ilgalaikių problemų išlenda, o su Jabra kol kas viskas gerai, o ir nebūdingai sau esu ne kartą iš aukštai ant betono numetęs, bet viskas gerai. Anyway, sėkmės ateityje priprantant ir pastoviai jaudinantis, jog jau tuoj išslys iš ausies. :lol:
User avatar
aBil
Posts in topic: 8
Posts: 1201
Joined: 03 Aug 2018, 17:42
Location: Edinburgh

Aš asmeniškai nė vienų in-ear buds negaliu naudoti, nes žiauriai nepatogu. Išbandęs krūvą ausinių, kišamų į ausies kanalą, tai visos užsibaigė šiukšlių dėžėj... :D Tai man vienintelis tinkantis variantas --- Airpods (kurios, aišku, labai gerai draugauja su iPhone). Jau apie metus turiu ir labai patenkintas. Kokybė man pakankama, nes daugiausiai naudoju podcastams (muzikai reikia proper headphones, o ne earphones). Kas kažkiek užknisa, tai garso izoliacija silpna, bet čia jau nieko nepadarysi su tokiu dizainu.

Pradžioj baisoka buvo, kad iškris iš ausies, bet greit pripratau. O ir iškrenta tik nebent jei pats užkliūni. :)
User avatar
Tommy
Site Admin
Posts in topic: 25
Posts: 2290
Joined: 03 Aug 2018, 15:19
Location: Vilnius

aBil wrote: 25 Apr 2019, 12:21 Aš asmeniškai nė vienų in-ear buds negaliu naudoti, nes žiauriai nepatogu. Išbandęs krūvą ausinių, kišamų į ausies kanalą, tai visos užsibaigė šiukšlių dėžėj... :D Tai man vienintelis tinkantis variantas --- Airpods (kurios, aišku, labai gerai draugauja su iPhone). Jau apie metus turiu ir labai patenkintas. Kokybė man pakankama, nes daugiausiai naudoju podcastams (muzikai reikia proper headphones, o ne earphones). Kas kažkiek užknisa, tai garso izoliacija silpna, bet čia jau nieko nepadarysi su tokiu dizainu.

Pradžioj baisoka buvo, kad iškris iš ausies, bet greit pripratau. O ir iškrenta tik nebent jei pats užkliūni. :)
Lygiai tą patį galvojau, o ir pasirinkimas buvo dar mažesnis, kadangi ir over-ear ausinių negalėjau rinktis dėl priešpriešos su šukuosenomis. Bet galų gale tas pošlykštis in-ear nugalėjo dėl garso izoliacijos. Daugiau nei metus teko vaikščioti keliu, šalia kurio vyksta intensyvus auto eismas (o ir senieji Vilniaus vielabraukiai ne patys dėkingiausi garso atžvilgiu), tai airpods tipo ausinės ten buvo pats blogiausias sprendimas. Kai tuo tarpu su in-ear gali ramiausiai neužgarsinęs podcasto praeiti ta vieta.
The_Red_Army
trancendentine reiksme
Posts in topic: 32
Posts: 4002
Joined: 04 Aug 2018, 17:33

Noriu atsinaujinti mac'o programine iranga.

Klausimas iskilo kokio dydzio isorini diska pirkti, kuriame padaryciau backup'a ant TimeMachine? Kiek suprantu HDD, kuris skirtas backup'ui reikia tik tam ir naudoti? Kiek kartu galiu backup'inti savo kompiuteri i ta pati isorini diska?
User avatar
aBil
Posts in topic: 8
Posts: 1201
Joined: 03 Aug 2018, 17:42
Location: Edinburgh

The_Red_Army wrote: 13 Jun 2019, 21:13 Noriu atsinaujinti mac'o programine iranga.

Klausimas iskilo kokio dydzio isorini diska pirkti, kuriame padaryciau backup'a ant TimeMachine? Kiek suprantu HDD, kuris skirtas backup'ui reikia tik tam ir naudoti? Kiek kartu galiu backup'inti savo kompiuteri i ta pati isorini diska?
Pats niekad nebackupines, bet įmesiu savo porą centų.

Nesu 100% garantuotas, bet man atrodo, kad galima paskirt tik kažkokią dalį išorinio hardo backupui. Aišku, reikia, kad užtektų vietos. :) manau, kad guglo searchas labai greit padės. Aišku, faktas, kad jei mace turi tik 256GB vietos, tai backupas daugiau tiek neužims.

Antro klausimo tai nelabai suprantu. Teoriškai, to pačio kompo backupas turėtų overwritint senesnį (arba bent jau turėtų būti toks pasirinkimas).
The_Red_Army
trancendentine reiksme
Posts in topic: 32
Posts: 4002
Joined: 04 Aug 2018, 17:33

aBil wrote: 13 Jun 2019, 22:29
The_Red_Army wrote: 13 Jun 2019, 21:13 Noriu atsinaujinti mac'o programine iranga.

Klausimas iskilo kokio dydzio isorini diska pirkti, kuriame padaryciau backup'a ant TimeMachine? Kiek suprantu HDD, kuris skirtas backup'ui reikia tik tam ir naudoti? Kiek kartu galiu backup'inti savo kompiuteri i ta pati isorini diska?
Pats niekad nebackupines, bet įmesiu savo porą centų.

Nesu 100% garantuotas, bet man atrodo, kad galima paskirt tik kažkokią dalį išorinio hardo backupui. Aišku, reikia, kad užtektų vietos. :) manau, kad guglo searchas labai greit padės. Aišku, faktas, kad jei mace turi tik 256GB vietos, tai backupas daugiau tiek neužims.

Antro klausimo tai nelabai suprantu. Teoriškai, to pačio kompo backupas turėtų overwritint senesnį (arba bent jau turėtų būti toks pasirinkimas).
Tai va va irgi taip logiskai galvoju :roll: Tokiu atveju is esmes, tai tas HDD gali buti ir 256gb, nes backup'insiu tik butiniausia informacija.
Post Reply