Naujokėli, įdėmiai perskaityk!

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Ezzy
Posts in topic: 1
Pranešimai: 498
Užsiregistravo: 04 Rgp 2018, 11:36
Miestas: Kaunas

04 Rgp 2018, 11:51

Mielas naujokėli, Daugiau nei klubo sirgaliau,

Sveikas atvykęs į FC Barcelona - Daugiau nei klubo - sub-forumą.
Tikiuosi, kad pasiliksi čia ilgai ir papildysi ir taip pakankamai gausią lietuvišką Barcelona sirgalių armiją.

Tačiau prieš pradėdamas čia rašyti, apsišarvuok kantrybe ir įdėmiai perskaityk šį tekstą. Jis pravers Tau tuomet, jei nusprendei pradėti aktyviai bendrauti čia, tuomet, kai, galbūt, imsiesi versti ir skelbti naujienas, o gal, net tapsi FCBLOG'o autoriumi.

Tikiuosi, jog jau spėjai pajusti, kad Barcelona sirgaliai - savotiški žmonės, turintys savo elgesio keistenybių. Žinoma, kiekvienas mūsų turi savų ydų ar trūkumų, bet juk Tu - Daugiau nei klubo sirgalius.


1. Neskubėk iškart kurti naujos temos. Jų čia yra pakankamai. Skirk laiko (1, o gal ir 2 dienas) forumo skaitymui. Pasidomėk, kas rašoma temose, kam jos skirtos, kaip ir kokios diskusijos jose vyksta ir pan.

2. Prisistatyk. Tiesiog, papasakok kitiems apie save. Tam yra skirta speciali tema. Mums įdomu, koks Tavo tikrasis vardas, amžius, miestas, kuriame Tu gyveni, Tavo pomėgiai. Nebijok - daugelis čia pažįsta vieni kitus, yra bendravę gyvai, linksminęsi ir gėrę alaus. Visa tai - bendravimas ir nieko daugiau.
Apie save ir Barcelona, gali papasakoti čia: viewtopic.php?f=17&t=1412&start=750

Mums neįdomu: Tavo banko sąskaitos numeris, Tavo tėvų darbovietė, Tavo adresas ir visi kiti dalykai, apie kuriuos Tu pats nenori pasakoti.

3. LABAI SVARBU:

Nebijok sąžiningai pasakyti, kada pirmą kartą susižavėjai Barcelona, kada pirmasyk Tave "užkabino" komanda, vilkinti mėlynai-granatinius marškinėlius.

Nebijok sąžiningai prisipažinti net ir tada, jei Barcą pamėgai vos prieš mėnesį, nieko neišmanai apie klubą, neseki jo naujienu, bet LABAI LABAI norėtum sužinoti daugiau. Jei nori - tikrai sužinosi.
Patikėk manim, tai bus daug geriau, nei Tu, atėjęs į forumą, pasakysi, jog Tau yra 16 metų, iš kurių "jau 10 metų sergi už Barcelona".

Atmink, kad sirgimas už bet kurią komandą, prasideda ne tada, kai Tu pirmą kartą išgirdai tos komandos pavadinimą ar pirmą kartą pamatei Ronaldinho, žongliruojantį kamuoliu. Tai kažkas daugiau. Juk klubo gyvenimas nesibaigia tik rungtynėmis ir švieslentėje užrašytu rezultatu.
Čia bendraujantys Barcelona sirgaliai yra pakankamai gerai apsiskaitę ir išprusę, todėl diskusijų metu rizikuoji atsidurti nemalonioje situacijoje, jei staiga pasirodys, kad Tu "už Barcą sergi 10 metų", o ničnieko nežinai apie klubą.
Tai, kad Tu už Barcelona sergi vos mėnesį ar tik metus - nėra blogai ir nėra trūkumas. Visi mes kažkada nuo to pradėjome.

Jei tvirtai esi nusprendęs sirgti už Barcelona, domėkis ne tik komandos rungtynėmis ir rezultatais. Skaityk naujienas apie klubą, juk įvykiai jame vyksta kasdien, galvok, diskutuok, išsakyk savo mintis, abejones, spėliojimus, baimes ir t.t.
Tiesiog nebijok bendrauti, tačiau išlik sąžiningu. Melas, ypač apie "sirgimo stažą", čia greitai paaiškėja.

4. Nesistebėk, jei forumo senbuviai tarpusavyje bendrauja "šiek tiek kitaip" ir vienas kito atžvilgiu pavartoja aštresnius žodžius. Tai normalu tuomet, kai žmonės vienas kitą pažįsta ir ilgą laiką tarpusavyje bendrauja.
Tačiau atmink, kad Tu - kol kas tik svečias, o svečiuose dera elgtis mandagiai. Viskam savas laikas.

5. Nebijok prisipažinti, kad kažko nežinai ir nebijok paklausti kitų, tačiau klausimams užduoti pasirink tam tinkamą temą. Atrodys kvailokai, jei Čempionų lygos temoje staiga paklausi, na tarkim, kaip Joanas Laporta laimėjo prezidento rinkimus.
Nežinojimas - nėra trūkumas, tad į mandagų ir aiškiai suformuluotą klausimą tikrai sulauksi atsakymo. Galbūt ne iškart, tačiau tikrai sulauksi.

6. Stenkis nesirinkti slapyvardžių, kuriuose būtų minimi Barcelona žaidėjų vardai ar pavardės, klubo prezidentai, devizas ir pan. Rizikuoji atrodyti pakankamai kvailai, ir štai dėl ko:

Tie vardai ir pavardės priklauso futbolininkams, o jie nekalba lietuviškai, asmeniškai Tavęs nepažįsta (kaip ir Tu asmeniškai nepažįsti jų). Manau, Tu ir pats nelabai džiaugtumeisi, jei forume staiga išvystum narį, kuris pasirašo, pavyzdžiui, Tavo paties vardu ar pavarde.

Ir dar: šiame forume futbolininkų pavardės yra minimos kasdien po kelis šimtus kartų, tad atrodys labai kvailai, jei kas nors rašys kokį nors tekstą, apie L. Messi ar C. Ronaldo ir tai sutaps su Tavo slapyvardžiu. Gerai pagalvok, juk Tu nesi, nei argentinietis, nei portugalas, o ir Tavo vardas, veikiausiai, nėra Lionelis ar Ronaldinho.

Jei jau atsitiko taip, kad pasirinkai tokį slapyvardį, tačiau įdėmiai perskaitei šį tekstą ir norėtum ištaisyti klaidą, nebūtina registruotis iš naujo. Slapyvardį galima pasikeisti ir be naujos registracijos. Tereikia asmenine žinute informuoti mane ir parašyti kokio naujo slapyvardžio pageidauji.

7. LABAI SVARBU 2:

Tikiuosi, kad Tu nesi tas sirgalius, kuris už Barcelona serga tik tada, kai komanda laimi, o kai jai nesiseka - nusisuki ir "imi sirgti" už kažką kitą.

Suprask: pralaimėjimus ir ilgalaikes nesekmės iškęsti yra labai sunku, mes tai žinom, tačiau ir Tu atmink, kad nenugalimų komandų pasaulyje nėra. Barcelona irgi pralaimi, ji irgi nėra nenugalima. Tad jei esi tvirtai apsisprendęs sirgti už Barcelona, sirk ir tada, kai komandai nesiseka. Mylėk klubą tokį, koks jis yra - laimintis ar pralaimintis.
Kita vertus, atmink, kad ir nesėkmės nesitęs amžinai. Galbūt tai padės tau pelngvinti pralaimėjimo kartėlį?
Tau gali nepatikti koks nors žaidėjas ar treneris, tačiau Barcelona nėra vieno žmogaus komanda. Tai visų narių, žaidėjų, trenerių, vadovų visuma.

Tikiuosi, kad Tu nesi tas sirgalius, kuris už Barcelona serga tik todėl, kad komandoje žaidžia Tavo mėgiamas žaidėjas. Barcelona nėra vieno futbolininko klubas, čia svarbūs visi komandos nariai.
Atmink, kad visi žaidėjai komandoje žaidžia laikinai. Kažkada jie baigs savo karjerą, gal bus parduoti ar išmainyti, galbūt patys norės išeiti. Trumpiau tariant, žmonės ateina ir išeina, klubas - lieka.

Jei Tau labai patinka kažkoks Barcelona futbolininkas, o klubo reikalai Tavęs nedomina, geriau iškart pasakyk, kad esi "žaidėjo fanas", o ne "Barcos fanas". Sirgaliai tave supras, jei Tu pasakysi "Man labai patinka Lionelis Messi", tačiau garantuoju, kad liksi nesuprastas, jei pasakysi "Aš sergu už Barcą, todėl, kad čia žaidžia Lionelis Messi".

Pakartosiu: Barcelona - nėra L. Messi komanda. Ji nėra ir Samuelio Eto'o ar Thierry Henry komanda. Jis - VISŲ žaidėjų komanda.

8. Barcelona sub-forume galioja ir bendrosios Forumo taisyklės, tad čia negalima keiktis, spaminti, floodinti, dėti reklamas ir pan.

VIETOJE PABAIGOS

Tikiuosi, kad neatėmiau labai daug brangaus Tavo laiko, o ir Tu pats jau sužinojai kažką naujo. Visa tai, ką Tu perskaitei - nėra taisyklės. Šios žinios turėtų palengvinti Tavo bendravimą ne tik Barcelona sub-forume, bet ir visada Eurofootball.lt forume.

Jei esi forumo naujokas ir tvirtai apsisprendei, kad Barcelona yra Tavo mėgiamiausias, mylimiausias ir vienintelis klubas, apačioje pridėk paprastą komentarą ir jame TIK parašyk savo slapyvardį (nicką). Daugiau nieko nereikia. Tai - tarsi Tavo parašas.

Kiti komentarai šioje temoje yra nepageidautini.

Mums tai bus ženklas, kad Tu perskaitei ir supratai šį tekstą, o Tau pačiam - gero tono pavyzdys ir smagaus bendravimo pradžia.


Taigi, sveikas atvykęs į Barcelona sub-forumą.

Smagaus bendravimo.
@Tango
Renux
Posts in topic: 1
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 11 Rgp 2018, 11:39

11 Rgp 2018, 11:45

Renux
LeMarčius
Posts in topic: 1
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 10 Rgp 2018, 13:08

11 Rgp 2018, 14:06

LeMarčius
aushriuzz
Posts in topic: 1
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 13 Rgp 2018, 09:22

13 Rgp 2018, 09:24

aushriuzz
Skelbti atsakymą