Nedažnai turbūt šitą tenka sakyt, bet ačiū Phect ir Daily Mail Sutaupėt man truputį laiko aiškinant basic dalykus.Phect wrote: ↑01 Feb 2019, 15:28 To be fair tai į gūgelį įrašius Chelsea+loans+profitable, ne vieną ir ne du straipsnius išmeta apie šitos sistemos efektyvumą.
https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... years.html
Net ir netraukiant tokių kaip Salah ar Lukaku kurie jau iškart buvo labiau pirkti į pirmą komandą, tas pelningumas gan akivaizdus.
Plius čia tik pardavimai skaičiuoti, nors pvz. koks Zouma net neparduotas kasmet generuoja po 7mln vien iš loan fees. Kiti išnuomoti dažniausiai nors ir ne tokias, bet loan fees į klubo kasą irgi surenka. Čia galima šitus dalykus ir transfermarkt.com pukiai pamatyti.
Ir dar buvo nemažai atvejų kaip Courtois, Moses, Bertrand ar Christensenas, kurie nors ir netapo esmine komandos dalimi, bet davė naudos ir pirmai komandai.
Kad suprasti kaip veikia šita sistema, užtenka suprasti kaip veikia venture capital fondai, investuojantys į startupus. Net jei 4 iš 5 ir neatsiperka, užtenka parduoti vieną Ake ar Traore, kad atpirktų dar 10 kitų jaunuolių.
O kodėl visi nekopijuoja irgi geras klausimas.
Pirmas dalykas, tai Chelsea tikrai nėra unikalūs šitame reikale - Juventus kažkada berods 200 išnuomotų žaidėjų turėjo, o visi likę klubai nors ir neturi tokių masyvių armijų, bet lygiai taip pat iš viso pasaulio susirinkinėja talentingus vaikigalius. Tik tiek, kad dažniausiai kai jų tikras lygis pasimato iškart ir išspiria lauk nesukdami galvos.
Kitas dalykas, tai nekopijuoja visi dėl to paties, dėl ko ir venture capital fondų nekopijuoja - nėr taip lengva. Ne visi turi pinigų, skautų networką, infrastruktūrą, know how tuos žaidėjus auginti ir ne visi turi pakankamai prestižo tuos vaikus prisivilioti.
P.S. Kuo susiję pezalai apie Moratą ir Fabregą su loan army modeliu tai turbūt tik enjoy ir supranta.